Klinik Psikolog Gökhan Ergür 23 Nisan 1989 İstanbul, Beyoğlu doğumlu. İlk öğrenimini  Şişli Kuvayi Milliye İlköğretim Okulu’nda tamamlayan Ergür, lise öğrenimine Şişli Kurtuluş Anadolu Lisesi’nde devam etmiştir. Üniversite eğitimini İstanbul Bilim Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünde sürdüren Ergür üç dönem boyunca Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğrenci Temsilciliği yapmıştır. Sonrasında yüksek lisans eğitimini İstanbul Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır. Üniversite eğitimleri sırasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Kliniği, Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri Kliniği, Florya Doğa Koleji ve T.C. İstanbul Valiliği İstanbul Çocukları Vakfı‘nda stajlarını sürdürdü. Doktora çalışmasına Yakın Doğu Üniversitesi’nde devam eden Ergür Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi‘nin etik kurulunda yer almakta, psikoterapi hizmeti sunmakta ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi‘nde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

Bir dönem Türkiye Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmış, birçok ulusal gazete ve dergide makaleler yayımlamıştır. Şu an Lacivert, Karabatak, Genç, İlim ve İrfan Dergisi’nde ve şahsi internet sitesinde edebiyat ve psikoloji ile ilgili düzenli olarak yazılar yayımlamaya devam etmektedir.

97 sayı yayınlanan edebiyat ve fikriyat dergisi İtibar‘ın yayın kurulunda bulunan Gökhan Ergür şu an üç aylık psikoloji dergisi Nefes’in yazı işleri müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Ergür ayrıca Türkiye Yazarlar Birliği’nin düzenlediği 11. Edebiyat Festivali’nde Deneme Büyük Ödülü‘ne layık görülmüştür.